Tarihçemiz

1885:


Orkide Pastanesi'nin bugünlere gelmesini sağlayan Demir Özgüler'in dedesi Halil Özgüler tarafından kuşaktan kuşağa geçecek işletmenin temelleri atıldı. İleride "Orkide" ismini alacak işletmede, baklava-tatlı imalatı gerçekleştiriliyordu. Şeker bulunamadığı için tatlı üretiminde bal ve pekmez kullanılıyordu.

1910:

 

İşletmeyi devralan Halil Özgüler 'in oğlu Ali Özgüler ürün çeşitleri arasına yemek çeşitlerini de ekledi.1960:

Askerlik görevini Ankara'da yerine getiren Demir Özgüler, Ankara Flamingo Pastanesinden pasta yapımını öğrendi. Özgüler'in bundan sonraki hedefi baklava ve kadayıf gibi tatlıların hakim olduğu Gaziantep'te pasta kültürünü tanıtmaktı.

1963:
Askerliğini tamamlayan Demir Özgüler, Gaziantep'in ilk pastanesi olan ve Gaziantep Yardımseverler Derneği tarafından kurulan Karakedi Pastanesi'nin işletmeciliğini yaptı.1965:

Demir Özgüler, Gaziantep'te pastacılığı geliştirme hayalini gerçekleştirmek amacıyla Atatürk Bulvarı'ndaki mekanında ilk pastanesini açtı. Tabiatı ve çiçekleri çok seven Demir Özgüler, sayısız filme konu olan, dünyanın en egzotik ve muhteşem çiçeklerinden esinlenerek pastanesine "Orkide" ismini verdi.

1981:

Orkide Pastanesi, Gaziantep ve hatta Türkiye'de marka tescilini yaptıran ilk pastanelerden biri oldu.

1985:

Nesilden nesile geçen geleneğin birikimi ile büyüyen Orkide Pastanesi'nde dördüncü kuşak iş başı yaptı. Mehmet Murat Özgüler ve Mustafa Özgüler, asırlık deneyimi yeni bilgi ve teknolojik gelişmelerle birleştirerek, başarı çıtasını zirveye taşıdılar.

1991:

Orkide tarafından özveri ile gerçekleştirilen yatırım sonucunda Gaziantep'in en büyük ve modern pastanesi şehrin yeni gelişen bölgesi Gazimuhtarpaşa Bulvarı'nda açıldı. Pastaneciliğin geliştiği ülkelerden olan Avusturya'daki pastanelerde inceleme gezileri yapılarak, personele eğitimler verilmesi sonucunda yeni ürünler geliştirildi.2002:

Ürün portföyünü artıran, özgün ve geleneksel lezzetleri üstün kalite ile sunan Orkide Pastanesi yeni imalathanesini hizmete açtı. Toplam 3 kattan oluşan 1000 m2 alana sahip imalathane; teknolojik imkanlar sayesinde hammaddelerin en iyi koşullarda saklandığı, doğal yöntemlerle işlendiği ve maksimum seviyede hijyenin sağlandığı modern bir üretim merkezi konumunda.

2010:
Orkide bünyesinde gerçekleştirilen yatırımlar sonucunda büyük bir metropol haline gelen Gaziantep'te gerçek İtalyan mutfağından menülerin sunulduğu ilk restoran, Orkide bünyesinde hizmet vermeye başladı.


Güvenlik

Haberlerden Ve Fırsatlardan Hemen Haberdar Olmak İçin Abone Ol