Orkide Haberleri

  Kapat

Orkide'nin kahvaltısı turistlerin gözdesi...

Orkide Haber: Orkide'nin kahvaltısı turistlerin gözdesi...

Gaziantep mutfağının bazı klasiklerinin yanısıra uluslararası lezzetlerle oluşturduğu iddialı menüsüyle geniş bir kesime hizmet veren Orkide Pastanesi, Gaziantep'i ziyaret eden yerli-yabancı turistlerin de gözdesi konumunda.

İlk uygarlıkların doğduğu Mezopotamya ve Akdeniz arasında ve tarihi İpek Yolu’nun üzerinde bulunması nedeniyle uygarlık tarihine yön veren Gaziantep, bu nedenle her dönemde kültür ve ticaret merkezi olma özelliği taşıyor. Asırların birikimi tarihi eserleri, konularına göre ayrılmış müzeleri, zengin el sanatları ve kültürel öğeleri ile giderek gelişen bir destinasyon merkezi haline gelen Gaziantep'i ziyaret eden turist sayısı da sürekli olarak artıyor.

Baharın gelmesi ile birlikte Gaziantep'te yoğunlaşan turist kafileleri özellikle kahvaltı için Orkide Pastanesi'ni tercih ediyor. Antep peynirli su böreği ve katmer gibi geleneksel lezzetlerin yanında sunduğu zengin kahvaltı tabağı, poğaça ve kek çeşitleri sayesinde günün en önemli öğünü olarak nitelendirilen kahvaltı Orkide'de bir başka güzel...

Orkide Gazimuhtarpaşa ve İbrahimli şubelerine Türkiye ve hatta dünyanın her bölgesinden gelen turistler yoğun ilgi gösterirken, doğal bir ortamda keyifli seçenekler sunan Orkide Bahçe ise hafta sonları zengin açık büfe kahvaltısıyla beğeni topluyor.

Sunduğu birbirinden cazip kahvaltı seçenekleri ile ziyaretçilerin başını döndüren Orkide'de "Sofraların Assolisti" unvanını ise Antep mutfağının ünlü lezzeti katmer alıyor. Sofraya en son gelen, ancak lezzeti ile unutulmaz anlar yaşatan katmer, incecik hamuru, özel tereyağı ve yemyeşil Antep fıstığı ile Orkide'nin spesiyallerinden biri olarak nitelendiriliyor.

Siz de Antep mutfağının sırlarını keşfetmeyi hedefleyen bir lezzet tutkunuysanız Orkide'nin kahvaltısını deneyin. Bu muhteşem deneyimi yaşayıp dost sohbetleri ve blog sitelerinde halen sözünü edenlerin haksız olmadıklarına şahitlik edeceksiniz.

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali hakları Orkide Pastanesi 'ne aittir.